Székesfehérvári Judo Sport Club

Köszöntünk mindenkit a Székesfehérvári J.Sc. honlapján.











Székesfehérvári Judo Sport Club


módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt





ALAPSZABÁLYA


























Kelt: Székesfehérvár, 2011. június 02.



I. Általános rendelkezések:


1/a. A sportegyesület neve, székhelye:


Székesfehérvári Judo Sport Club


H-8000 Székesfehérvár, Bátky Zsigmond u. 7. 6.em.17.


Levelezési cím: H-8000 Székesfehérvár, Bátky Zsigmond u. 7. 6.em. 17.


1/b. rövidített elnevezése:


Judo Sport Club


1/c. alapítás éve: 1987.


1/d. színe: piros-kék


1/e pecsétje: négyzet alakú, benne Székesfehérvári Judo Sport Club,

8000 Székesfehérvár, Bátky Zsigmond u. 7. 6.em.17. felirat


2./ A sportegyesület felügyeleti szerve: Fejér Megyei Ügyészség


3./ A sportegyesület működési területe: Fejér megye, kiemelten Székesfehérvár


4./ A sportegyesület tagjainak öntevékenységével, anyagi hozzájárulásának felhasználásával, önállóan működik.


5./ A sportegyesület tagja a magyar Judo Szövetségnek.


6./ A sportegyesület jogállása: az egyesület önálló jogi személy, sportegyesület


II./ A sportegyesület célja és feladatai:


1./ A sportegyesület célja a rendszeres sportolás, versenyzés, testedzés biztosítása, az ilyen igények felkeltése, tagjainak nevelése, a társadalmi öntevékenység és a közösségi élet kibontakoztatása, a diák és szabadidősport támogatása.


A sportegyesület gondoskodik tagjainak rendszeres testedzéséről és a sportolásáról, működési területén elősegíti az oktatási intézmények tanulóinak és a lakosságnak a cselgáncssport megismerését, annak szervezett és sportszerű keretek között megvalósuló gyakorlását.


A sportegyesület tagjai személyesen is közreműködnek a feladatok és célok teljesítése érdekében szükséges anyagi lehetőségek társadalmi munkában való előteremtésében.


A sportegyesület céljának megvalósítása érdekében együttműködik működési területének állami, társadalmi és szövetkezeti szerveivel.


A sportegyesület jogszabályokban meghatározott keretek között nemzetközi tevékenységet folytat.


A sportegyesület sporttal össze nem függő tevékenységet, valamint sporttevékenységével összefüggő kereskedelmi tevékenységet (ideértve a sportegyesület vagyoni értékű jogainak hasznosítását is) csak kiegészítő tevékenységként folytathat. A sportlétesítmények használata, illetve működtetése a sportegyesület alaptevékenységének minősül.


A sportegyesület fenti célja megvalósítása során közhasznú tevékenységként a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény 26.§ c. pontja szerint az alábbi tevékenységet végzi:


14. pont: sport, a munkaviszonyban, polgári jogi jogviszony keretében megbízás alapján folytatott sporttevékenység kivételével


A sportegyesület nem zárja ki, hogy a tagjain kívül más is részesülhessen közhasznú szolgáltatásaiból.


A sportegyesület közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független, és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.


A sportegyesület vállalkozási tevékenységet csak közhasznú céljainak megvalósítása érdekében, azokat nem veszélyeztetve végez. A gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt az alapszabályban meghatározott tevékenységre fordítja.


III. A sportegyesület tagsága és pártoló tagjai:


1./ A sportegyesület rendes tagjai lehetnek azok a természetes személyek, illetőleg pártoló és tiszteletbeli tagjai lehetnek azok a természetes személyek, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok, illetőleg jogi személyek aki illetve amelyek a sportegyesület alapszabályát elfogadják.


A sportegyesület természetes tagjai jogaikat kizárólag személyesen gyakorolhatják. A jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok, illetőleg jogi személyek jogaikat képviselőik útján gyakorolják.


2./ A tagsági viszony formái a sportegyesületben:


  • rendes tag,

  • pártoló tag,

  • tiszteletbeli tag,


3./ A sportegyesületbe való belépés és az onnan való kilépés önkéntes. A sportegyesületi tagság, felvétellel keletkezik. A felvételről az Elnökség dönt.


A sportegyesületi tagság megszűnik:

-kilépéssel,

-tagdíj, a vállalt anyagi támogatás fizetésének három hónapnál hosszabb idejű elmulasztása esetén. A tagdíjfizetés elmulasztása miatt törlésnek akkor van helye, ha a tag írásbeli felszólítás ellenére sem tesz eleget fizetési kötelezettségének. -jogi személy megszűnése, természetes személy halála esetén törléssel (adminisztratív törlés)

-fegyelmi büntetésként kizárással szűnik meg.


A sportegyesület tagjainak kizárása ügyében az elnökség fegyelmi eljárás keretében dönt. A Fegyelmi szabályzat elfogadása a közgyűlés hatáskörébe tartozik. A kizárási eljárást az elnökség bármely tagja vagy legalább három tag kezdeményezheti és ez alapján 30 napon belüli időpontra elnökségi ülést kell összehívni. Az elnökségi ülésre az érintett tagot írásban meg kell hívni, a kizárásra okot adó körülmények vizsgálata az ülésen történik. Az ülés bizonyítást vesz fel, az érintett tag számára lehetőséget kell biztosítani, hogy bizonyítékait, védekezését érdemben előadhassa. A kizárás tárgyában az elnökség szótöbbséggel, nyílt szavazással határoz. A határozatot 15 napon belül írásban is meg kell küldeni az érintett tagnak. A határozat ellen nincs helye fellebbezésnek, de a tudomásszerzéstől számított 30 napon belül a Fejér Megyei Bíróságon jogorvoslattal lehet élni (Etv. 10. § (1) bekezdés)


4./ A tagok felvétele az elnökség hatáskörébe tartozik. A tag felvételéről a kérelem benyújtását követően 30 napon belül kell határozni. Az Elnökség az általános határozathozatali és határozatképességi szabályok szerint határoz a kérelemről. E jogkör az elnökre átruházható. A sportegyesület a tagjairól nyilvántartást vezet. Tagjait tagsági könyvvel látja el.


IV. A sportegyesületi tagok jogai és kötelességei:


1./ A sportegyesület rendes tag jogai:


a.) Részt vehet az egyesületi közgyűlésen, valamint a sportegyesület tevékenységében és rendezvényein. Részt vehet a közgyűlés munkájában, határozatainak meghozatalában.


b.) Választhat és a sportegyesület ügyintéző és képviseleti szervbe, illetve tisztségeire választható. A sportegyesület 18. év alatti tagja csak életkorának megfelelő tisztségre választható.


c.) Véleményt nyilváníthat, javaslatot tehet a sportegyesületet érintő bármely kérdésében, a felügyeleti szervnél indítványozhatja a sportegyesület jogszabályba, vagy alapszabályba ütköző határozatának megsemmisítését, a törvénysértő határozatot a tudomásra jutástól számított 30 napon belül a bíróság előtt megtámadhatja.


d.) A sportegyesület elnöksége által meghatározott feltételek szerint részt vehet a bizottságok, szakosztályok, sportcsoportok munkájában, edzéseken, versenyeken, használhatja a sportlétesítményeket, sportszereket és felszereléseket, igényelheti az egyesület szakembereinek segítségét.


e.) Részesülhet a sportegyesület által nyújtott kedvezményekben.


2./ A sportegyesületi rendes tagok kötelezettségei:


a.) Az alapszabály betartása, a sportegyesületi vezető szervek határozatainak végrehajtása.


b.) A tagsági díj fizetése, a sportegyesületi vagyon megóvása, gyarapítása.


c.) Sportszerű magatartás tanúsítása.


d.) Versenyszerűen sportoló esetében a hazai a nemzetközi versenyekre való lelkiismeretes felkészülés és a legjobb tudás szerinti szereplés.


3./ Pártoló tag jogai:


a.) Javaslatokat, észrevételeket tehet az egyesület működésével kapcsolatban.


b.) Tanácskozási joggal részt vehet az egyesület közgyűlésén.


c.) Részesülhet az egyesület által nyújtott kedvezményekben.


4./ A pártoló tag kötelezettségei:


a.) Az alapszabály betartása.


b.) Az egyesület célkitűzéseinek erkölcsi és anyagi támogatása.


c.) Sportszerű magatartás.


5./ Tiszteletbeli tag jogai:


a.) Tanácskozási joggal részt vehet az egyesület közgyűlésén.


b.) Véleményt nyilváníthat, javaslatokat tehet az egyesületet érintő kérdésekben.


c.) Részesülhet az egyesület által nyújtott kedvezményekben.


6./ A tiszteletbeli tag kötelezettségei:


a.) Az alapszabály betartása


b.) Az egyesület erkölcsi támogatása


c.) Sportszerű magatartás

V. A sportegyesület jogképessége


A sportegyesület jogi személy, amelynek legfőbb szerve a közgyűlés. A sportegyesületet az egyesület elnöke önállóan képviseli. E jogkört esetenként, vagy az ügyek meghatározott csoportjára nézve az elnökség, vagy az elnök más személyre átruházhatja az alapszabály keretei között.


VI. A sportegyesület szervezete


1./ A sportegyesület szervezeti felépítése: -közgyűlés

-elnökség

-bizottságok, szakosztályok, egyéb szervek

A sportegyesület éves bevétele várhatóan nem haladja meg az ötmillió forintot. Amennyiben a bevétel meghaladja az ötmillió forintot a sportegyesület jelen alapszabályát a felügyelő bizottságra vonatkozó szabályok kialakításával módosítani kell.


A sportegyesület vezető tisztségviselői: elnök

elnökhelyettes, elnökségi tag


2./ A Közgyűlés


A sportegyesület legfőbb szerve a közgyűlés, amely a tagok összességéből áll. A közgyűlést szükség szerint, de legalább évente egy alkalommal össze kell hívni. Rendkívüli közgyűlést kell összehívni, az alapjául szolgáló ok felmerülésétől számított legfeljebb 30 napon belül, az elnökség határozata alapján, ha a tagok egyharmada az ok és a cél megjelölésével kéri, vagy ha a bíróság azt elrendeli. A rendkívüli közgyűlésre egyebekben a rendes közgyűlés szabályai az irányadóak.


A közgyűlés határozatképes, ha a tagok legalább fele (50%+1 fő) jelen van. Amennyiben a közgyűlés nem határozatképes, ugyanazon a napon egy órával későbbi időpontban tartják meg a határozatképtelenség miatt megismételt közgyűlést. Az eredeti közgyűlési meghívónak tartalmaznia kell a közgyűlés helyét, időpontját, és napirendjét, továbbá a határozatképtelenség miatt megismételt közgyűlés idejét - ami egy órával későbbi időpont - továbbá azt a figyelmeztetést, hogy a megismételt közgyűlés az eredeti napirendi pontok tekintetében a jelenlévők számára tekintet nélkül határozatképes lesz.


A közgyűlés helyét idejét, időpontját és a javasolt napirendjét az elnökség állapítja meg, és arról a tagokat, illetve részvételre jogosult személyeket legalább 8 nappal a tervezett időpontot megelőzően írásban -postai vagy elektronikus levél útján- tájékoztatja. A közgyűlési meghívót a honlapon is nyilvánosságra kell hozni a közgyűlés tervezett időpontját megelőzően legalább 8 nappal.


A közgyűlés határozatait nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozza. A vezető tisztségviselők (Elnökség) megválasztása is nyílt szavazás útján történik. Szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt.


A határozatképes közgyűlésen megjelent tagok kétharmados többsége szükséges:


  • a sportegyesület megalakulásának, más társadalmi szervezettel való egyesülésének, feloszlásának kimondásához,


  • az alapszabály elfogadásához, módosításához,


  • a közgyűlés hatáskörébe tartozó szervek és tisztségviselők megválasztásához.


A közgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik:


  1. a sportegyesület megalakulásának, felosztásának, valamint más sportegyesülettel való egyesülésének elhatározása,


  1. az alapszabály és a fegyelmi szabályzat megállapítása és módosítása,


  1. az elnökség tagjainak megválasztása,


  1. a sportfejlesztési terv jóváhagyása,


  1. éves költségvetés bevételi főösszegének és a kiadások költséghelyenkénti előirányzatának megállapítása, az éves gazdálkodásról szóló beszámoló elfogadása,


  1. az elnökség beszámoltatása a sportegyesület éves tevékenységéről és annak elfogadása,


  1. a sportegyesületi biztosságok elnökei által beterjesztett éves beszámolók elfogadása,


  1. a tagsági díj formáinak, illetve a tagok anyagi hozzájárulása elveinek, a tagdíj legkisebb mértékének, továbbá egyes szociális szempontoknak a meghatározása


  1. más bizottságok létrehozása és feladatai meghatározása


  1. fegyelmi jogkör gyakorlása az elnökség tagjai felett


  1. az éves pénzügyi terv, illetve az előző éves pénzügyi terv teljesítéséről szóló, a számvitelről szóló törvény rendelkezései szerint készített beszámoló tárgyalása


  1. a közhasznúsági jelentés elfogadása


A sportegyesület éves beszámolójának és a közhasznúsági jelentésének jóváhagyása a Közgyűlés általános döntéshozatali szabályai szerint történik.


A közgyűlésről jegyzőkönyvet kell készíteni, amelynek tartalmaznia kell a napirendet, a jelenlévők számát, a teljes létszámhoz viszonyított arányát, a közgyűlésen elhangzott lényeges észrevételeket és javaslatokat, valamint a hozott határozatokat, mellékletben pedig a megjelentek felsorolását és aláírását (jelenléti ív). A jegyzőkönyvet a közgyűlés levezető elnöke és a jegyzőkönyvezető írja alá és legalább kettő a közgyűlés által kijelölt személy hitelesíti.


A sportegyesület közgyűlése nyilvános.


A közgyűlés határozathozatalában nem vehet részt az a személy, aki vagy akinek közeli hozzátartozója (Ptk.685.§ b. pont), élettársa a határozat alapján


-kötelezettség vagy felelősség alól mentesül, vagy

-bármely más előnyben részesül, illetve a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt.

Nem minősül előnynek a sportegyesület cél szerinti juttatásai keretében a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás, illetve a sportegyesület által tagjának, tagsági viszony alapján nyújtott, az alapszabálynak megfelelő cél szerinti juttatás.


2./ Az Elnökség


A sportegyesület elnökségének szervezete és általános feladatai:


A sportegyesület elnöksége 3 főből áll: elnök, elnökhelyettes, elnökségi tag. Megválasztásuk határozatlan időre szól.


A sportegyesület ügyintéző és képviselő szerve az elnökség. A közgyűlésnek tartozik felelősséggel a tevékenységéért. Az elnökség tagjai tiszteletdíjban és költségtérítésben részesülhetnek.


A közhasznú szervezet megszűntét követő két évig nem lehet a sportegyesület vezető tisztségviselője az a személy, aki olyan közhasznú szervezetnél töltött be -annak megszűntét megelőző két évben legalább egy évig- vezető tisztséget, amely az adózás rendjéről szóló törvény szerinti köztartozást nem egyenlítette ki.


Vezető tisztségviselő, illetve az ennek jelölt személy köteles valamennyi érintett közhasznú szervezetet előzetesen tájékoztatni arról, hogy ilyen tisztséget egyidejűleg más közhasznú szervezetnél is betölt.


Az egyesület bankszámlája felett az elnök önállóan rendelkezik.


Elnökség feladatai:


  1. ellátja a közgyűlés ülései között az egyesület átfogó irányítását,


  1. a közgyűlés előkészítése,


  1. az egyesület sportfejlesztési tervének és költségvetésének kidolgozása,


  1. az elnökség éves programjának, munka- és üléstervének, valamint a versenynaptár kidolgozása,


  1. szakosztályok létrehozása és bizottságok létesítésének indítványozása a közgyűlés felé,


  1. fegyelmi jogkör gyakorlása,


  1. az egyesület éves tevékenységéről és gazdálkodásáról beszámol a közgyűlésnek,


  1. az egyesület szervezeti és működési szabályzatának elkészítése,


  1. az éves költségvetési tervezet és költségvetési beszámoló elkészítése,


  1. az éves szakmai, pénzügyi-gazdasági beszámoló és a közhasznúsági jelentés elkészítése,


A sportegyesület elnöke:


  1. Vezeti és szervezi az elnökség munkáját, képviseli az egyesületet,


  1. irányítja és ellenőrzi az egyesület tevékenységét, irányítja gazdálkodását, utalványozási jogkört gyakorol,


  1. munkáltatói jogkört gyakorol a jogszabályokban meghatározott feltételek szerint,


  1. intézkedik és dönt a közgyűlés, vagy az elnökség által hatáskörébe utalt ügyekben.


A sportegyesület elnökhelyettese:


Az elnök távollétében vagy akadályoztatása esetén teljes jogkörrel és felelősséggel ellátja az elnöki hatáskörbe tartozó feladatokat, képviseli az egyesületet. Határozatok tárának vezetése és az iratbetekintés tárgyában érkezett kérelem ügyében szükséges intézkedés megtétele.


A sportegyesület elnökségi tagja:


  1. Rendszeresen és tevékenyen részt vesz


  • az egyesület feladatainak meghatározásában és megvalósításában,

  • a határozatok előkészítésében és meghozatalában,

  • a közgyűlés és az elnökség határozatainak, valamint a felügyeleti szerv utasításainak végrehajtásában, illetve a végrehajtás ellenőrzésében,


  1. jogosult és köteles a sportegyesületet érintő körülményeket figyelemmel kísérni, azokkal kapcsolatban javaslatait, észrevételeit az elnökség elé terjeszteni,


  1. felelős a gazdasági, pénzügyi és egyéb kérdésekben hozott elnökségi határozatért, kivéve, ha ellenvéleményt kifejezetten fenntartotta és azt maradandóan kinyilvánította,


  1. utalványozási jogkört gyakorol az elnökség bármely más tagjával való együttes aláírással.


Az elnökségi tagság megszűnik:


-elhalálozással

-lemondással

-vezetői tisztségből való visszahívással

-tagság megszűnésével


A tisztségviselő visszahívható abban az esetben, ha magatartásával rombolja az egyesület jó hírnevét, olyan erkölcstelen életmódot folytat, amely méltatlanná tesz az egyesületi tisztségre, az egyesület működését szándékosan akadályozza, nehezíti, vagy ellehetetleníti, a jogszabályi, illetve alapszabályban rögzített kötelezettségeit nem teljesíti, illetve személyével a jogszabályban előírt összeférhetetlenségi ok beáll.


A visszahívást legalább 3 tag kezdeményezheti, mely alapján 30 napon belüli időpontra rendkívüli közgyűlést kell összehívni. A rendkívüli közgyűlésre az érintett tisztségviselőt írásban kell meghívni. A visszahívásra okot adó körülmények vizsgálata a közgyűlésen történik, ahol a közgyűlés bizonyítást vesz fel. Az érintett tisztségviselő számára lehetőséget kell biztosítani, hogy bizonyítékait, védekezését érdemben előadhassa.


A visszahívás tárgyában a közgyűlés szótöbbséggel határoz. A határozatot 15 napon belül írásban meg kell küldeni az érintett tisztségviselőnek. A határozat ellen nincs helye fellebbezésnek, de ellene a tudomásra jutástól számított 30 napon belül a Fejér Megyei Bíróság előtt jogorvoslattal lehet élni az Etv. 10.§-a alapján.


Az elnökség üléseit szükség szerinti gyakorisággal, de legalább félévente tartja. Az Elnökség üléseit az elnök hívja össze írásban. Szabályszerűnek az összehívás akkor minősül, ha a tagok legalább nyolc nappal az ülést megelőzően értesülnek -postai vagy elektronikus levél útján- az ülés helyéről, idejéről és tárgysorozatáról. Az elnökségi ülés határozatképes, ha a szavazásra jogosult elnökségi tagok közül 2 fő jelen van. Határozatait nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozza. Az elnökségi ülésre szóló meghívót a sportegyesület honlapján is nyilvánosságra kell hozni az elnökségi ülés tervezett időpontját megelőzően legalább 8 nappal. Az elnökség ülései nyilvánosak.


Határozatképtelenség esetén -legkésőbb 30 napon belül- az Elnökséget ismételten össze kell hívni. A megismételt Elnökségi ülés összehívásának rendje azonos a rendes Elnökségi ülés összehívásának rendjével.


Az elnökség üléseiről jegyzőkönyvet kell vezetni. A jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell a tárgysorozatot, a jelenlévők névsorát, az ülésen elhangzott lényeges észrevételeket és javaslatokat, valamint a hozott határozatokat.


Az elnökség határozathozatalában nem vehet részt az a személy, aki vagy akinek közeli hozzátartozója (Ptk.685.§ b. pont), élettársa a határozat alapján

-kötelezettség vagy felelősség alól mentesül, vagy

-bármely más előnyben részesül, illetve a megkötendő jogügyletben egyébként érdekelt.

Nem minősül előnynek a sportegyesület cél szerinti juttatásai keretében a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás, illetve a sportegyesület által tagjának, tagsági viszony alapján nyújtott, az alapszabálynak megfelelő cél szerinti juttatás.


3./ Bizottságok, szakosztályok, egyéb szervek


A tömegsporttal kapcsolatos feladatok szervezésére és irányítására tömegsport bizottság hozható létre:


Az egyesületben sportáganként szakosztályok működhetnek. A szakosztályok munkáját a szakosztály vezetőség irányítja, amely munkájáról az elnökségnek számol be. A szakosztály vezetőség tisztségviselőit (elnök, technikai vezető, vezetőedző) és tagjait az elnökség bízza meg.


A szakosztály feladata az oktatás-nevelés, versenyek, mérkőzések rendezése, illetve versenyeken való részvétel szervezése, a szakosztály hatáskörébe utalt egyéb feladatok ellátása.


A szakosztály közreműködik az ifjúsági és lakossági tömegsporttal összefüggő sportegyesületi feladatok megvalósításában is.


A Judo Sport Club jelenleg egy szakosztályos - cselgáncs - egyesület.


Az elnökség sportcsoportokat alakíthat, sportiskolai rendszerű utánpótlás-nevelést szervezhet, gyermek, serdülő, ifjúsági és felnőtt testnevelési és sportfoglalkoztatási formákat alakíthat ki, az elnökség működésével kapcsolatos operatív feladatok és ügyintézés ellátására apparátust hozhat létre.


VII. A sportegyesület anyagi forrásai és gazdálkodása


1./ Az egyesület bevételei:


  1. tagdíj: rendes tagok

pártoló tagok


  1. személyek anyagi támogatásai


  1. állami, társadalmi, szövetkezeti szervek anyagi támogatásai


  1. rendezvény és egyéb bevételek


  1. bemutatók


  1. reklámszerződések


2./ Az egyesület a sportolás és testnevelés anyagi bázisának megteremtése érdekében a jogszabályok által megengedett gazdasági tevékenységet folytathat.


3./ A sportegyesület éves költségvetés alapján gazdálkodik.


4./ Az egyesület tartozásaiért saját vagyonával felel. A tagok csak a tagdíjakat kötelesek az egyesületnek megfizetni, az egyesület tartozásaiért a tagok saját vagyonukkal nem felelnek.


5./ Az egyesület vagyona:


  • 49 db tatami

  • készpénz (folyószámlán levő összeg)


A sportegyesület megszűnése esetén vagyonáról a közgyűlés rendelkezik. Ha a társadalmi szervezet feloszlatással szűnt meg, vagy megszűnését állapították meg, és a vagyon hovafordításáról nem történt rendelkezés, vagyona hasonló tevékenységi körben működő társadalmi szervezet tulajdonába kerül.


6./ A sportegyesület cél szerinti tevékenységéből, illetve vállalkozási tevékenységéből származó bevételeit és ráfordításait elkülönítetten tartja nyilván.


7./A sportegyesület befektetési tevékenységet nem kíván folytatni.


VIII. A sportegyesület szervezeti és működési szabályzata


1./ A sportegyesület működését az elnökség, bizottságok és szakosztályok szervezetét, feladatait és működését érintő, az alapszabályban nem szabályozott kérdéseket szervezeti és működési szabályzatban kell meghatározni. A szabályzat nem állhat ellentétben az alapszabállyal.


IX. A sportegyesület iratainak megtekintése


A sportegyesület a közgyűlés és az elnökség döntéseit a határozatok tárában tartja nyilván, amelyben fel kell tüntetni a döntések tartalmát, időpontját, hatályát, a támogatók és ellenzők számarányát, (nyílt szavazás esetén) személyét. Az elnökhelyettes gondoskodik a közgyűlési és elnökségi döntéseknek a meghozatalukat követő nyolc napon belül az érintettekkel való közléséről írásban, igazolható módon, és azokat a sportegyesület honlapján is nyilvánosságra hozza.


A sportegyesület működésével kapcsolatban keletkezett iratokba bárki betekinthet írásbeli kérelem alapján, a kérelem benyújtásától számított három napon belül, egyeztetett időpontban a sportegyesület székhelyén. A kérelem tárgyában az elnökhelyettes akadályoztatása esetén az elnökségi tag intézkedik.


A sportegyesület működésének módjáról, szolgáltatásai igénybevételének módjáról valamint beszámolói közléseiről a honlapon tájékoztatja a nyilvánosságot.


A közhasznúsági jelentés nyilvános, abba bárki betekinthet (az általános betekintési szabályoknak megfelelően) és abból saját költségére másolatot kérhet. A tárgyévet követő évben legkésőbb június 30. napjáig a honlapján tájékoztatja a nyilvánosságot.


X. A sportegyesület megszűnése


A sportegyesület megszűnik, ha:


  1. feloszlását a közgyűlés kétharmados szótöbbséggel kimondja,


  1. a bíróság feloszlatja,


  1. más sportegyesülettel egyesül,


  1. a bíróság megszűnteti.


A sportegyesületre -a végelszámolásra vonatkozó rendelkezések kivételével- megfelelően alkalmazni kell csődeljárásról, a felszámolási eljárásról és a végelszámolásról szóló 1991. évi II. törvény szabályait.


XI. Záró rendelkezések


Jelen okiratban nem szabályozott kérdések


Ezt az Alapszabályt a Székesfehérvári Judo Sport Club az 2011. június 02. napján megtartott közgyűlése állapította meg.


Székesfehérvár, 2011. június 2.




Szolnok István

elnök







Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 23
Heti: 62
Havi: 420
Össz.: 121 704

Látogatottság növelés
Oldal: Alapszabályunk
Székesfehérvári Judo Sport Club - © 2008 - 2025 - fehervarijudo.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »